Spotkanie Czwartkowe (26.11)

Kategorie: Spotkania Czwartkowe

26 listopada w zimowy wieczór spotkaliśmy się na spotkaniu młodszej grupy aby ogrzać swoje serca w Bezcennej Obecności Pana Jezusa. Konferencję wygłosił Damian, który wprowadził nas w tajemnicę rozpoczynającego się roku liturgicznego,a szczególnie czasu adwentu. Mówił o tym, że ten czas ma być radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana Jezusa, pokazywał głębie tajemnicy radosnej pokuty.

Damian wyjaśniał, że ten czas nie jest jedynie czekaniem na narodziny Jezusa, ale przede wszystkim na Jego powtórne przyjście. Na podstawie Księgi Izajasza wyjaśniał, że chodź temu przyjściu będą towarzyszyć budzące lęk zjawiska mamy się nie zatrzymywać tymi przeciwnościami. Przede wszystkim dlatego, ze już w Betlejem, w momencie narodzin Jezus przyszedł z pełną świadomością aby być przy nas, aby nas zbawiać, podnosić, naprawiać to co po ludzku trudno ogarnąć. Ale nie możemy pozostać bierni- potrzebujemy przygotować nasze serce, aby spotkać Jezusa z sercem radosnym, czystym i pełnym ufności.

Na końcu Damian zaprosił nas do refleksji: jak przyjmę Jezusa gdy przyjdzie powtórnie, czy moje serce jest gotowe, czy czeka jak na przyjście tej Najważniejszej Osoby. Po tym czasie spotkaliśmy się z Panem Jezusem w Najświętszym Sakramencie . Podczas modlitwy poprzez ręce Matki Maryi mogliśmy oddawać swoje serca Jezusowi, aby zanosiła je do Jezusa i pomagała nam być bliżej niego pomimo naszych ograniczeń i słabości. Na końcu spotkania doświadczyliśmy radosnego uwielbienia Pana Boga w tańcu i śpiewie.

 

Dodał: Marcin