Rozkład Tygodnia 16-22.05.2016

Kategorie: Rozkład Tygodnia

Nasze akcje trwają od poniedziałku 16 maja do czwartku 19 maja w godzinach od 15.00 do 18.00. (warto przyjść z 10-15 minut wcześniej, aby pomóc muzycznym się rozstawić, podzielić się zadaniami, kto rozdaje ulotki).

Abyśmy mogli uczestniczyć w tych działaniach na prośbę ks. Arcybiskupa rezygnujemy ze spotkań formacyjnych i innych naszych prób, aktywności, by móc w pełni zaangażować się w ewangelizację naszego miasta. Plany Tygodnia Ewangelizacji, to plan dla Przymierza na ten tydzień. W przyszły weekend Misericordia Fest, a kto zostaje w mieście niech zapozna się z zaplanowanymi wydarzeniami w Szczecinie, jak najbardziej można do nich dołączyć, a szczególnie w niedzielę 22 maja na Jasne Błonia!

PONIEDZIAŁEK 16.05

  • Ewangelizacja – plac pod Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa (NSPJ). Przyjdź 14:45. Nasza ewangelizacja skończy się ok. godz. 18:00. O tej godzinie będzie można uczestniczyć we Mszy Świętej w Katedrze z okazji Święta Matki Kościoła, która jest także patronką naszej archidiecezji. Będzie to msza pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi.

WTOREK 17.05

  • Ewangelizacja na przystankach i w tramwajach. Spotykamy się 14:45 pod „Sercem”, dzielimy na grupki i planujemy kto gdzie pójdzie. Także we wtorek po naszej ewangelizacji można uczestniczyć we mszy świętej, tym razem w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18:00 gdzie będzie także modlitwa i błogosławieństwo dla małżeństw.

ŚRODA  18.05

  • Ewangelizacja Bezdomnych. Spotykamy się pod „Sercem” 14:30 i tak jak w dzień poprzedni dzielimy się kto, gdzie idzie, by o godz. 15:00 już wyruszyć. Tego dnia nie ma wspólnej mszy świętej, ale jest za to modlitwa pod pomnikiem św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach o godz. 20:30-21:30- „Nabożeństwo majowe” z pieśniami Maryjnymi.

CZWARTEK 19.05

  • Ewangelizacja – plac pod Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa, plan działania taki sam jak w poniedziałek, czyli spotykamy się o 14:45, by ustalić szczegóły. A po ewangelizacji możemy dołączyć na Plac Lotników gdzie odbędzie się modlitwa za Szczecin. Modlitwa na Placu Lotników rozpocznie się o godz. 18:30.

 

Każdy kto przyjdzie na ewangelizację będzie mógł odebrać identyfikator u Agaty i wpisać swoje imię. Na takim identyfikatorze jest dopisek, że jesteśmy z kościoła rzymskokatolickiego. W zeszłym roku byliśmy wielokrotnie pytani z jakiego kościoła jesteśmy, więc tym razem taki dopisek może nam ułatwić ewangelizację.
WAŻNE: każdy kto chciałby taki identyfikator niech weźmie z domu plastikową obwolutę – standardową jak nosimy na warsztatach Talitha Kum lub ewentualnie agrafkę (ale szybciej się zniszczy ident.). Damy Wam karteczki, a Wy bierzecie plastiki :)


Nie potrzeba wielkich „umiejętności”, by wyjść na ewangelizację. Wystarczy uśmiech na twarzy, otwarte serce. Możesz tańczyć, śpiewać, albo rozdawać ulotki z zaproszeniem na wydarzenia. Uwierz, że wszystko jest w granicach Twoich możliwości! A z Duchem Świętym nie ma granic! :)

Potrzebujemy Was na każdy dzień. Waszych uśmiechów, otwartych serc, chęci niesienia pomocy i Boga do tych, którzy tego potrzebują. Jest okazja do odkrycia swoich talentów. Będziemy śpiewać, tańczyć, skakać, rozmawiać, uśmiechać się, grać na wszystkich możliwych instrumentach, po prostu tam będziemy, a Bóg zrobi przez nas resztę. Wystarczy tylko byśmy powiedzieli Jemu „Oto Ja, poślij Mnie” Nie bójmy się, że sobie nie poradzimy, że się nie nadajemy. Bóg jest z nami- więc któż przeciwko nam? Jesteśmy w tym z Nim więc mamy siłę i ochronę jakiej nie ma nikt.

Dodał: Marcin